fbpx

Wiele osób, które wystawiają nieruchomości na sprzedaż, robi to pierwszy raz w życiu, dlatego przedstawiamy listę rzeczy, które z pewnością ułatwią sprzedaż nieruchomości.

1️⃣ Naprawienie wszelkich usterek — mamy tu na myśli usterki, których naprawa nie jest zbyt kosztowna i skomplikowana, a które rzucają się w oczy.

2️⃣ Zrobienie odpowiednich zdjęć — zdjęcia powinny być wykonane najlepiej w świetle dziennym tak, aby nieruchomość prezentowała się atrakcyjnie.

3️⃣ Przygotowanie opisu sprzedawanej nieruchomości — opis powinien być szczegółowy i zawierać wszystkie najważniejsze informacje o nieruchomości takie jak: lokalizacja, metraż, piętro, ilość pokoi itp.

4️⃣ Ustalenie odpowiedniej ceny — cena powinna być adekwatna do standardu, lokalizacji, jak również do cen rynkowych. Odpowiednia cena pozwoli właścicielowi szybciej znaleźć kupca.

5️⃣ Wystawienie ogłoszenia na różnych portalach — umieszczenie ogłoszenia na kilku portalach pozwoli na trafienie do większej ilości potencjalnych kupujących.

6️⃣ Podjęcie współpracy z pośrednikiem — skorzystanie z usług biura również w znacznym stopniu może pomóc w sprzedaży nieruchomości. Często pośrednicy posiadają swoją bazę klientów poszukujących nieruchomości, a także służą oni swoją wiedzą i doświadczeniem.

7️⃣ Dopuszczenie możliwości negocjacji — cena nieruchomości może być lekko wyższa tak, aby istniała możliwość jej negocjacji z potencjalnym kupującym.

8️⃣ Zebranie odpowiednich dokumentów — akt notarialny nabycia nieruchomości, zaświadczenie o braku osób zameldowanych, dokument o braku zaległości z opłatami, wypis i wyrys z rejestru budynków, gruntów, itp.


🤗 Jeżeli chcesz zdjąć z siebie te obowiązki możemy się tym zająć. Zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie.

Category
Tags

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *